Openluchttheater Valkenburg


Go to content

Lingua e Musica

PROGRAMMA 2010 > Juni


Zaterdag 5 juni

Lingua e Musica

Waldesnacht

Aanvang 20 uur

Entree 8 euro


Vocaal Ensemble Lingua e Musica uit Maastricht (o.l.v. Dion Ritten) en drie eerstejaars studenten van de Toneelacademie Maastricht (o.l.v. Woody Richardson Lauren) nemen u mee op een bijzondere wandeling door de tijd van taal en muziek.

Kijk ook op lingua-e-musica

Het thema van dit concert in het kader van het zesde lustrum van Lingua e Musica is 'natuur'.
In sommige composities (naast traditionals ook werk van onder anderen Gibbons, Arcadelt, Brahms en Mendelssohn) komt een hele beestenbende langs: gierzwaluwen, sweet nightingale, silver swann, il bianco e dolce cigno en teddy bear.

Andere stukken bezingen de flora en de weldaad van de natuur en haar heilzame werking op de menselijke geest. U zult tevens getuige zijn van de wereldpremière van 'Gierzwaluwen' van Michael Termeer naar het gedicht van Guido Gezelle!

Het muzikale deel van het programma wordt afgewisseld met 3 theatrale performances door studenten van de Toneelacademie Maastricht en in woord met elkaar verbonden door hun docent Woody Richardson Laurens. Toneelacademiestudenten Marius Mensink, Evita Marinussen en Barbara Sloesen wandelen met hun creaties als een rode draad door het tijdsbeeld van Lingua e Musica heen.

Het Maastrichtse Vocaal Ensemble Lingua e Musica werd in 1980 opgericht als kweekvijver en wachtkamer voor Studium Chorale. Onder leiding van de dirigenten Annie Janssen, Daniel Reu, Felix van den Hombergh, Peter Weltens en Jo Louppen heeft het koor zich sindsdien ontwikkeld tot een zelfstandig vocaal ensemble met een eigen geluid.

Helaas heeft de vaste dirigent Jo Louppen zich wegens persoonlijke omstandigheden onverwachts terug moeten trekken van dit concert. Zijn collega Dion Ritten is bereid gevonden het stokje over te nemen.

Programma:
Down to the River to pray - Traditional
Sweet nightingale - Traditional
The Teddy Bears' Picnic - John Bratton
Als de ziele luistert - Joop Voorn; tekst Guido Gezelle
Gierzwaluwen - Michael Termeer; tekst Guido Gezelle
Waldesnacht - Johannes Brahms; uit Sieben Lieder
6 Lieder op. 41 - Felix Mendelssohn Bartholdy
- 2 Entflieh' mit mir
- 3 Es fiel ein Reif in der Fruhlingsnacht
- 4 Auf ihrem Grab da steht eine Linde
Silver Swann - Gibbons
Il bianco e dolce cigno - Arcadelt
Int groene - Jan Belle

HOME | PROGRAMMA 2010 | TICKETS | FOTO'S | ARRANGEMENTEN | DANK AAN | ALGEMENE INFO | CONTACT NIEUWSBRIEF | Site Map


Back to content | Back to main menu